היסטוריה קצרה של עיצוב גינות מודרניות

לעיצוב גינות מודרני יש היסטוריה ארוכה מאוד וכל שנות עיצוב הגינות שיחקו במגמות הנוכחיות. הגנים הראשונים שנשתלו אך ורק להנאה ויזואלית הם עוד משנות ה -1500 במצרים. ישנם ציורים על קברים מצריים המשקפים גנים שפשוט היו יפים ולאו דווקא למטרות מזון. רישומים אלה מציגים בריכות המוקפות בכפות ידיים ושיטים. גנים מפורסמים אחרים מזמן כוללים את הגנים התלויים של בבל ואת גן העדן של פרס. ישנם אזכורים רבים של גנים לאורך טקסטים ישנים מאריסטו ואחרים. כתוצאה מכך, לעיצוב הגינות שיש לנו כיום יש הרבה השפעות שונות ממאות שנים של גינות.

גני זן מסין ויפן וגני וילות מאיטליה התפתחו כולם מגנים מקוריים אלה. גני נוף אנגליים ופרטר צרפתים הושפעו גם הם. כתוצאה מכך, כל סגנונות הגינה הללו השפיעו גם על הגנים המודרניים של ימינו. מעט סגנון וטכניקה נלקחים מכל גינה ליצירת מראה וסגנון מודרני לחלוטין. בגנים של היום יש לעתים קרובות גם גידור ויניל כדי להגן עליהם או על ריצופים משולבים המשמשים אבני דריכה ולא כאבנים בפועל כפי שהיו לגנים הישנים. גידור ויניל הוא חדש בגינות מכיוון שלפני כן היו רק גדרות עץ או פלדה. אבל, גידור הוויניל החדש יוצא מן הכלל מכיוון שהוא משפר גינה וקל לניקוי שלא לדבר על נמשך לנצח

גינות פרחים הפכו פופולריות להפליא לאורך המאות ה -19 וה -20 והיום הן נותרו כך. מעניין מספיק, אבל הגנים של המאה ה -20 הביאו גם לתכנון ערים. יש הרבה עובדות מעניינות על גינון וכיצד זה התחיל, כמו גם איך זה נגמר בעיצובים המודרניים של היום. כמובן, זה שהגנים המודרניים הושפעו כל כך מהעבר לא אומר שהם דומים לגני העבר. במקום זאת, גנים מודרניים משקפים אלמנטים שקיבלו השראה מגנים קודמים כמו גם מגמות שונות שיושמו לאחרונה הודות לטכניקות עיצוב וטכנולוגיה חדשות. הגינון המודרני באמת הושפע מדברים רבים ושונים וככל שכל יום עובר יהיו שינויים נוספים בגינון.


Source by Natalie Aranda

About admin

Check Also

Japans berühmte japanische Gärten

Es gibt eine sehr interessante Geschichte der japanischen Gärten. Hier ist ein Vorgeschmack auf einige …

Leave a Reply

Your email address will not be published.